Wydawca treści

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW Z KFS

Print Drukuj
 
Logo Krajowego Funduszu Szkoleniowego       logo urzędu pracy                                                           


OGŁOSZENIE
O NABORZE WNIOSKÓW Z KFS
 
Powiatowy Urząd Pracy w Mrągowie
ogłasza nabór wniosków
 
o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy
 
Nabór wniosków trwać będzie w okresie:  od dnia 24.01.2022 r. do dnia 07.02.2022 r.
  1. Pracodawca, który ma siedzibę albo miejsce prowadzenia działalności na terenie powiatu mrągowskiego, zainteresowany uzyskaniem wsparcia na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego może w wyżej wyznaczonym terminie złożyć wniosek do Powiatowego Urzędzie Pracy w Mrągowie, ul. Kopernika 1, 11-700 Mrągowo:
    1. W wersji papierowej - pocztą na adres urzędu lub w oznaczonej kopercie do skrzynki podawczej przy wejściu do urzędu;
    2. W wersji elektronicznej - podpisać bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub podpisać potwierdzonym profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP).
  2. Pracodawca może złożyć wniosek, jeżeli spełni on co najmniej jeden z poniższych Priorytetów wydatkowania środków KFS w roku 2022 ustalonych przez Ministra właściwego ds. pracy:
    1. wsparcie kształcenia ustawicznego osób zatrudnionych w firmach, które na skutek
      pandemii COVID-19, musiały podjąć działania w celu dostosowania się do zmienionej
      sytuacji rynkowej,
    2. wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie
      związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem,
    3. wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub
      województwie zawodach deficytowych, (będą brane pod uwagę zawody deficytowe na lokalnym rynku pracy wg. prognozy na rok 2022 „Barometr zawodów")
    4. wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących będących członkami rodzin
      wielodzietnych,
    5. wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej,
      Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności
      Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników
      zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego
      wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez
      MRiPS,
    6. wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych
      technologii i narzędzi pracy, w tym także technologii i narzędzi cyfrowych oraz
      podnoszenie kompetencji cyfrowych,
    7. wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących w branży motoryzacyjnej.
  3. Starosta rozpatruje wnioski pracodawców wraz z załącznikami złożone w terminie od 24.01.2022 r. do 07.02.2022 r..
  4. Wnioski będą rozpatrywane w terminie 30 dni od dnia zakończenia naboru wniosków. Urząd zastrzega możliwość przedłużenia terminu rozpatrzenia wniosków.
  5. Przy rozpatrywaniu wniosku Starosta uwzględnia:
    1. zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok;
    2. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
    3. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
    4. posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
    5. w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
    6. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS;
    7. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k i 2m Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy:
      1. pierwszeństwo  w uzyskaniu dofinansowania będą mieli pracodawcy, którzy w latach 2019 – 2021 nie otrzymali dofinansowania kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy z KFS lub otrzymali dofinansowanie w łącznej kwocie nie przekraczającej kwoty aktualnie obowiązującego przeciętnego wynagrodzenia (5.657,30 zł)
  6. Informacja o przyznaniu środków bądź odmowie dofinansowania zostanie przesłana do pracodawcy pisemnie niezwłocznie po rozpatrzeniu wniosku.
  7. W przypadku gdy wniosek jest wypełniony nieprawidłowo, Starosta wyznacza pracodawcy termin nie krótszy niż 7 dni i nie dłuższy niż 14 dni do jego poprawienia.
  8. Wniosek pozostawia się bez rozpatrzenia, o czym informuje się pracodawcę na piśmie, w przypadku:
    1. niepoprawienia wniosku we wskazanym terminie lub
    2. niedołączenia do wniosku załączników wymaganych zgodnie z przepisami.
  9. Dofinansowanie ze środków KFS ma charakter fakultatywny, co oznacza że Starosta może przyjąć wniosek do realizacji, odrzucić, zwrócić do poprawienia lub przystąpić do negocjacji (negocjacje mogą być podjęte w celu ustalenia ceny usługi kształcenia ustawicznego, liczby osób objętych kształceniem ustawicznym, realizatora usługi, programu kształcenia ustawicznego lub zakresu egzaminu, z uwzględnieniem zasady zapewnienia najwyższej jakości usługi oraz zachowania racjonalnego wydatkowania środków publicznych).
  10. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku Starosta zawrze z pracodawcą umowę o finansowanie działań obejmujących kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy.
 
 
Szczegółowe informacje, „Zasady przyznawania…" oraz druk wniosku wraz z załącznikami można otrzymać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mrągowie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod nr 89 743 35 24 lub pobrać ze strony internetowej Urzędu w zakładce: Dokumenty do pobrania/Kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców z KFS.
 
 
Mrągowo, 20.01.2022 r.
 
Podstawa prawna:
  1. Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1100 z późn.zm.)
  2. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (t.j. Dz. U. 2018 poz. 117 ze zm.).
Informacje o publikacji dokumentu


Menu nawigacji